Tävla om resor till Nice och Villefranche-sur-Mer 2020

Alla som besöker en bana i samband med Breeders' Crown under 2019 kan vara med i vår tävling om resor till Nice.

Resan går av stapeln andra helgen i mars 2020 samtidigt som Criterium de Vitesse körs. Tävlingsformuläret finns i travprogrammet och ditt svar kan lämnas in vid vinnarcirklen eller på stallbacken. Lycka till!

Ägare - Uppfödare - Hingstägare - Tränare - Körsven - Hästskötare, dem som vi kallar "De aktiva" tävlar dessutom om ytterligare sex resor. En för varje kategori. De tre främsta i alla BC-lopp under 2018 får poäng som redovisas nedan. 1:a ger 10p, 2:a ger 5p och 3:e ger 3p.

Kusk Ö Hd Mp U Ax S E Totalt
Örjan Kihlström 20   20 10         50
Peter Ingves   10   5 10       25
Ulf Ohlsson     13 5 3       21
Mika Forss       10 10       20
Jorma Kontio     5 10         15
Carl Johan Jepson     3 10         13
Per Lennartsson 5     3 5       13
Rikard N Skoglund 3   5   3       11
Eirik Höitomt 10               10
Erik Adielsson 10               10
Jan Ove Olsen         10       10
Johan Untersteiner   10             10
Lutfi Kolgjini       10         10
Magnus Teien Gundersen   10             10
Marc Elias   10             10
Mattias Djuse     10           10
Pekka Korpi 10               10
Robert Dunder         10       10
André Eklundh   8             8
Per Linderoth         8       8
Claes Sjöström 6               6
Adrian Kolgjini   5             5
Jörgen Westholm         5       5
Karl Stolt   5             5
Kenneth Haugstad 5               5
Leif Witasp     5           5
Ove A Lindqvist         5       5
Peter Untersteiner   5             5
Tomas Pettersson     5           5
Christoffer Eriksson   3             3
Henriette Larsen   3             3
Jim Oscarsson       3         3
Joakim Lövgren   3             3
Kevin Oscarsson       3         3
Magnus A Djuse         3       3
Nicklas Westerholm     3           3
Oskar J Andersson 3               3
Pasi Aiko       3         3
Ulf Eriksson     3           3
                   
Tränare Ö Hd Mp U Ax S E Totalt
Roger Walmann 5   10 10         25
Daniel Redén 10   10           20
Svante Båth 10       8       18
Reijo Liljendahl     13 5         18
Timo Nurmos     5 10         15
Mats Rånlund   10   5         15
Adrian Kolgjini   5   10         15
Stefan Melander 10   3           13
Björn Goop     3   10       13
Robert Dunder         10       10
Pekka Korpi 10               10
Ola Samuelsson       10         10
Mattias Djuse     10           10
Johan Untersteiner   10             10
Jan Ove Olsen         10       10
Ingemar Hultqvist         10       10
Henry Rorgemoen 10               10
Geir Vegard Gundersen   10             10
Conrad Lugauer   10             10
Aripekka Pakkanen       10         10
Per Lennartsson 5     3         8
Jörgen Westholm 3       5       8
Sjöström Claes 6               6
Sofia Aronsson   5             5
Robert Bergh         5       5
Peter Untersteiner   5             5
Katrin K Frick     5           5
Karl Stolt   5             5
Joakim Hisved     5           5
Hans R Strömberg     5           5
Carl-Evert Johansson         5       5
Sören Norberg   3             3
Pär Ländin         3       3
Per Linderoth         3       3
Pasi Aikio       3         3
Nicklas Westerholm     3           3
Joakim Lövgren   3             3
Jim Oscarsson       3         3
Jerry Riordan   3             3
Fredrik Wallin 3               3
Fredrik Linder       3         3
Björn Röcklinger         3       3
André Eklundh   3             3
                   
Skötare Ö Hd Mp U Ax S E Totalt
Isabell Eriksson 10   10           20
Josefin Lövgren   10   5         15
Isabell Ahlin     10 5         15
Anna Eidegren         10       10
Anna Svensson       10         10
Aripekka Pakkanen       10         10
Catarina Lundström 10               10
Emma Haag     10           10
Emma Mattsson         10       10
Leea Koski   10             10
Fredrica Sandberg       10         10
Geir Vegard Gundersen   10             10
Hanna Rakkolainen 10               10
Henry Rorgemoen 10               10
Karin Elias   10             10
Marcus Lillius     10           10
Petra Johansson       10         10
Sara Dunder         10       10
Sofia Hansson         10       10
Anna Andersen       5         5
Carl-Evert Johansson         5       5
Charlotte Andersson         5       5
Elina Persson   5             5
Hanna Vestfält     5           5
Ida Riesterer         5       5
Joakim Hisved     5           5
Johanna Flodman         5       5
Jonna Träskvik 5               5
Karl Stolt   5             5
Katrin K Frick     5           5
Kim Moberg 5               5
Lynn Johansson   5             5
Magnus Friberg 5               5
My Eriksson     5           5
Nathalie Sandberg   5             5
Satu Lappeteäinen 5               5
Sofia Wedin       5         5
Alexander Ljungman         3       3
Anneli Karlsson         3       3
Catarina Damström 3               3
Emilia Karlsson     3           3
Fredrik Wallin 3               3
Frida Skullman   3             3
Isabella Orsimo         3       3
Janina Hannula   3             3
Jenny Gustafsson     3           3
Jenny Martinsson 3               3
Lena Johansson     3           3
Linda Nyberg       3         3
Linn Stolt 3               3
Lisa Skogh       3         3
Magdalena Eriksson       3         3
Martina Johansson   3             3
Pernilla Sundling     3           3
Pär Ländin         3       3
Susanne Oscarsson       3         3
Sören Norberg   3             3
                   
Ägare Ö Hd Mp U Ax S E Totalt
SRF Stable     20 20         40
Stall Zet (Redén Daniel) 10   10           20
Stall Dream Team   10   5         15
Stall T.Z. (Melander Stefan) 10   3           13
Campus-RPF, Belgien         10       10
Global Farm AB & Hübinette Mats     10           10
Levaux AB, m fl (Nurmos Timo)       10         10
Lugauer Paula & Stall Kvarnby HB   10             10
Lutfi Kolgjini AB&Ellerströmgruppen AB       10         10
Panamera Racing v/Jens Glud Hansen   10             10
Raviliiga-Travliga HIFK, Finland 10               10
Rorgemoen Henry, Norge 10               10
Sandbäk Arne Jr & Åslund Erland, Norge   10             10
Simonen Martti, Finland       10         10
Stall Ingemar & Bertil         10       10
Stall Invictus HB, Umeå         10       10
TA Maskin i Forsa AB, Forsa         10       10
Björn & Ulla Sjöström HB & W.Horse AB 6               6
Eastridge AB, Häggenås   5             5
Easy KB, Uppsala         5       5
Emmervall Madeleine, Södertälje     5           5
Fogelberg Annelie, Enskede 5               5
Hisved Joakim & Eva     5           5
Holdyourhorses HB, Sundbyberg 5               5
Kent Gustavssons Schakt AB, m fl       5         5
Nortronic KB, Sala         5       5
Qeen Roc HB, Strängnäs     5           5
Skärgården Ambulans AB, Väddö 5               5
Stall Dalhem     5           5
Stall Edsviken HB, Sollentuna 5               5
Stall Gaffelby         5       5
Stall Give and Take         5       5
Stall Sofia Aronsson AB, Kvänum   5             5
Stolt Karl, m fl   5             5
Söderberg Tommy, Helsingborg   5             5
Anarchy Trotting HB & Paulsson Stefan   3             3
Invexbo AB & Glassgubben AB         3       3
Invexbo AB & Swemab Holding AB   3             3
J.S.K. Auto-Service AB, Täby         3       3
Jan Spåls Inv AB & Anders Spåls Inv AB     3           3
Karin Lindfors Trav HB, m fl 3               3
L & B Jack AB, Kungsör       3         3
Ländin Pär, Alnö         3       3
Onkel Invest Oy, Finland     3           3
Pinje Fastighets AB, Limhamn   3             3
Stall Courant AB, Stockholm       3         3
Stall En och annan     3           3
Stall Perfectum (Oscarsson Jim)       3         3
Travkompaniets Stall AB (publ), Ekerö       3         3
Wallin Fredrik, m fl 3               3
Yokos HB, Staffanstorp   3             3
Ärling Tenho, Finland         3       3
                   
Uppfödare Ö Hd Mp U Ax S E Totalt
Panamera Racing v/Jens Glud Hansen   10   15         25
Conradsson Ove, m fl 10   10           20
Am Bloodstock AB, Halmstad     10 5 3       18
Global Farm AB, Nacka Strand 5 3 5   5       18
Andersson Leif & Lena   5     10       15
Stall Folgårds Dream Team AB, Svedala   10   5         15
Allev. Della Serenissima Ss, Italien     10 3         13
Menhammar Stuteri AB, Ekerö       8 5       13
Egloff John, Hanover, Pennsylvania,Usa 10               10
Flöisvik Svein Ove & Silje 10               10
Godiva AB, Bjärred         10       10
Grunditz Magdalena & Staaf Bernt         10       10
Kolgjini Lutfi & Svensson Anna       10         10
Lugauer Paula, Tyskland   10             10
Nilsson Staffan B, Ramkvilla       10         10
Prestera International AB, Lund       10         10
Punkarin Hevostalli Ky & Mikkola Maini & Saku 10               10
Rishaug Björn, Norge   10             10
Seven One Seven AB, Smygehamn         10       10
Stewart Steve H, m fl     10           10
Boko Stables Holland BV, Nederländerna     5 3         8
Broline International AB, Svenljunga   5             5
Eastridge AB, Häggenås   5             5
Edshammar Maria, Sollebrunn     5           5
Högtorps Gård AB, Stjärnhov     5           5
Johansson Thomas & Samuelsson Gösta 5               5
Lindwood Farm, USA 5               5
Nordum Rune Vidar, Norge         5       5
Oxalis AB, Bromma         5       5
Röcklinger Björn, Heby   5             5
Skärgården Ambulans AB, Väddö 5               5
Allev. Kronos S.R.L. Soc Agr, Italien     3           3
BISP Fastighetsförvaltning AB, Limhamn   3             3
Carlsson Östen, Stockholm         3       3
Deo Volente Farms LLC, USA     3           3
Eriksson Patrik T, Ljusdal 3               3
Jondahl Katerina, Danmark   3             3
Karlsson Gert & Sjöström Björn 3               3
Lindfors Karin & Jan-Olov 3               3
Ländin Pär, Alnö         3       3
Martell Lena, Stånga 3               3
Oscarsson J, S, K & N       3         3
Salo Maria, Borlänge   3             3
Smith Nina, Lödöse     3           3
Stefan T.Z. Melander HB, Enköping     3           3
Stenfors Susanne & Johansson Kent         3       3
                   
Hingsthållare Ö Hd Mp U Ax S E Totalt
Offspring Management AB 10 20 10 25 6       71
Global Farm AB 15 3 13 13 5       49
Hingstdepån i Östergötland AB 10   10 8 15       43
Menhammar Stuteri AB 8 3 10 11 5       37
Magdalena Grunditz   15     20       35
World Trot Scandinavia AB 15 5 10           30
Valneviken AB 3 8 5   10       26
Easy KB   10   5 3       18
Brixton Medical AB 5 3 3           11
Stefan TZ Melander HB  3   8           11
Stall Behåll AB       10         10
Broadway Hall HB   5             5
Newport Breeding B.V.         5       5
Broline International AB 3               3
Norrby Säteri AB         3       3
WF Förvaltning AB     3           3

Kommentarer

blog comments powered by Disqus