Tävla om resor till Nice och Villefranche-sur-Mer 2019

Alla som besöker en bana i samband med Breeders' Crown under 2018 kan vara med i vår tävling om resor till Nice. Resan går av stapeln andra helgen i mars 2019 samtidigt som Criterium de Vitesse körs. Tävlingsformuläret finns i travprogrammet och ditt svar kan lämnas in vid vinnarcirklen eller på stallbacken. Lycka till!

Ägare - Uppfödare - Hingstägare - Tränare - Körsven - Hästskötare, dem som vi kallar "De aktiva" tävlar dessutom om ytterligare sex resor. En för varje kategori. De tre främsta i alla BC-lopp under 2018 får poäng som redovisas nedan. 1:a ger 10p, 2:a ger 5p och 3:e ger 3p.

  

Slutpoäng 2018

Uppdaterad 2018-11-13

ÄgareÖHdMpUAxSETOTALT
AB Svensk Reklamfinans101028553
Olof Brodin (Chartering) AB1055151045
Bekir Kesen Kapitalförv.& Rest.AB1010101040
Brixton Medical AB5101025
Travkompaniets Stall AB151025
Mellby Gård AB101020
AB YBENA105318
Ingemar Hultqvist AB351018
Falconeri Racing Stable HB51015
Marcussen Lars51015
Simonen Martti10515
W.Horse AB51015
Bio Consulting i Söderköping AB10313
Easy KB (Racing Brodda)10313
Pedersen Richard & Jansen A10313
Siljan Allards AB55313
Stefan T.Z. Melander HB31013
Invexbo AB53311
Mediatippen AB35311
Bruni Racing Team AB1010
Easy KB (Mily)1010
HJ Projekti OY1010
Johansson Kjell1010
Kapitlet 1 AB1010
Knutsson Trotting AB1010
Larsson Christine1010
Lewis Ale Stable1010
MDR Trotting HB1010
Nordlund Ulf1010
Peter Bronsman AB1010
Querty Invest AB1010
Snogarps Gård AB1010
Stall Edsviken HB1010
Stall Nikkanen Oy5510
Vuolle Maria1010
UppfödareÖHdMpUAxSETOTALT
Boko Stables Holland B V381010151056
Global Farm AB1013181354
Hanover Shoe Farms Inc.513101543
Allev. Kronos S.R.L. Soc Agricola5251040
Menhammar Stuteri AB51515338
Conradsson Ove5101025
Mellby Gård AB101020
Am Bloodstock AB531018
Ingemar Hultqvist AB351018
Stefan T.Z. Melander HB310518
Snogarps Gård AB103316
Karlsson Gert51015
Marcussen Lars51015
Nilsson Staffan B10515
Bernhardsson Sven55313
Brodda Stuteri AB10313
Olsson Mats10313
Pedersen Richard10313
Seven One Seven AB33511
Viola Silas HB35311
Broline International AB1010
Båtemyr Jennifer1010
Goop Annika1010
HB Olivias Son1010
International Hacienda Oy5510
Kuusaan Virma Oy1010
Larsson Christine1010
Manken AB1010
Nordlund Ulf1010
Olofsson Ronny1010
Querty Invest AB1010
Stall Nikkanen Oy5510
West Breeding Oy1010
Åhmansson Nils-Erik1010
HingstägareÖHdMpUAxSETOTALT
Menhammar Stuteri AB208132525155921186
Global Farm AB5251511134828145
Valneviken AB10531318371399
Offspring Management AB10813131054
Hingstdepån i Östergötland AB31051032051
Stefan T.Z. Melander HB35152043
WHAP Trotting AB51851038
Ponesia AB3310319
AB Benders Takpanneindustri10313
Syndicate Make it Happen AB8311
RaZ Management AB1010
Stall Escapade AB1010
West Breeding Oy1010
AM Blodstock AB3339
Grunditz Magdalena358
Palm Lars55
Betonghåltagning NBTAB33
Biderman Int. Stallion AB33
Brixton Medical AB33
TränareÖHdMpUAxSETOTALT
Båth Svante231035201071
Nurmos Timo131318131067
Redén Daniel105231553
Goop Björn8251043
Untersteiner Johan5101328
Walmann Roger101828
Riordan Jerry815326
Aikio Pasi151025
Sjöström Claes151025
Eklundh André101323
Lövgren Joakim515323
Hultqvist Ingemar351018
Korvenoja Tuomas310518
Linderoth Per13316
Marcussen Lars51015
Pakkanen Ari-Pekka10515
Svedberg Markus B55515
Bergh Robert5813
Djuse Mattias10313
Hamre Frode10313
Melander Stefan31013
Sundberg Hans-Owe55313
Wisniewski Tomasz10313
Larsson Fredrik B1010
Nilsson Thomas L1010
Puro Petri5510
Zackrisson Anders1010
KörsvenÖHdMpUAxSETOTALT
Kihlström Örjan1020511596
Goop Björn511431372
Adielsson Erik3233231062
Sjöström Claes1510101348
Forss Mika36201544
Kontio Jorma13151038
Untersteiner Peter10105328
Eriksson Kim10333524
Eklundh André101323
Lennartsson Per155323
Ohlsson Ulf513321
Lövgren Joakim51520
Oscarsson Kevin853319
Jepson Carl Johan1515
Bergh Robert5813
Eriksson Christoffer53513
Korvenoja Tuomas31013
Skoglund Rikard N10313
Sundberg Hans-Owe55313
Ingves Peter53311
Aikio Pasi1010
Larsson Fredrik B1010
Länsimäki Jonny1010
Nilsson Johan A1010
Svedberg Markus B5510
Untersteiner Johan5510
Zackrisson Anders1010
SkötareÖHdMpUAxSETOTALT
Thörngren Moa10101030
Länsimäki Tessa1038526
Eriksson Isabell5101025
Pergenius Pär1010525
Hansson Sofia101020
Larsson Amanda105520
Oscarsson Jonas M51520
Höglund Erik105318
Karlson Anneli13316
Matilainen Elina85316
Eidegren Beijar Anna51015
Stolt Linn51015
Lilius Marcus10313
Storetvedt Tina10313
Almbjerg Charlotte1010
Alsin Marika1010
Arvidsson Petra1010
Båth Mia1010
Caroline Mundin1010
Ek Jennie1010
Friberg Magnus1010
Haga Ola1010
Hermans Irene5510
Janius Ebba1010
Koka Scelzen1010
Larsson Christine1010
Leportier Arthur1010
Moberg Kim1010
Mundin Caroline1010
Nordemo Sandra1010
Pakkanen Etta1010
Persson Liv5510
Seppä Reko1010
Sundberg Marcus1010
Sussane Solönhaf1010
Svensson Emma1010
Taarimaa Heli1010
Publikvinnare 2018
Örebro 12/4Olle Berntsson
Halmstad 14/5Gunnar Härstedt
Rättvik 23/6Kjell Åkerberg
Mantorp 1/8Hannu Stadig
Umeå 7/9Anne-Mari Fjällström
Axevalla 16/10Anders Lindh
Solvalla 28/10Kristina Östrand
Eskilstuna 11/11Sonja Gustafsson